Vodáctví patří v naší zemi k nejoblíbenějším sportovním aktivitám, prokazují to i úspěchy našich olympioniků ve sjezdech na divoké vodě, a rekreační turistika na kánoích, kajacích a raftech se stala jedním ze symbolů letní dovolené. Vodáci ovšem s sebou také velmi často vozí basy piva, láhve vína a destiláty, takže není výjimkou zastihnout na hladině Vltavy nebo Lužnice i velmi silně podnapilé jedince.
Jestliže k takovým lidem nepatříte a naopak byste rádi podpořili zdravější životní styl, a vězte, že nejste sami, můžete brát s sebou na vodu ovocné koncentrované džusy. Jejich výhodou je, že jsou pasterizované, a že vydrží i delší dobu mimo chladničku, tedy samozřejmě nenačaté. Jakmile je otevřete, měli byste je co nejdříve zkonzumovat.
Výhodou koncentrovaných džusů je jejich kvalita, je to stoprocentní ovocná šťáva, pouze pasterizovaná, bez cukru a chemických konzervantů. To znamená, že máte v kartonové krabici příval minerálů, vitamínů a dalších živin tak, jak by to mělo být. Džusy si na vodu můžete vzít ve větším počtu v různých druzích a naložit je do přepravní dodávky – pohotovostního vozidla a mít tu zásobu na celý týden.
Kdo džusy dodává na trh
Zajímalo vás někdy, kdo vlastně džusy dodává na trh, a jak se zpracovávají? Pokud ano, pak vězte, že se k tomu používají i skládací plastové IBC kontejnery schoellerallibert.com. Jsou to speciální nádoby, určené pro přepravu a skladování tekutých a kašovitých potravinových složek, mimo jiné tedy i ovocných šťáv. Ovoce (anebo zelenina) se nejprve rozmixuje či odšťavní, a poté se přelévá do kontejnerů s vnitřní plastovou jednorázovou vložkou. Odtud se pak přemístí k dalšímu zpracování nebo ke konečné fázi stáčení do kartonových krabic. Kontejnery jsou velkokapacitní, to znamená, že pojmou až tisíc litrů tekutiny, a lze je skládat na sebe až do výšky pěti pater.