Zkuste se poradit se známými, zeptejte se kamarádek nebo projeďte internet od první stránky až do posledního výsledku. Nebo si zkuste přečíst tento článek. Poradí vám, jak můžete i za zboží z tohoto obchodu utratit méně, než jste předpokládali a zároveň přednese tipy, jak se vyhnout tomu, aby oblečení, které donesete domů, neskončilo hned na dně skříně.
Hlídejte cenu
Každý bazar second hand určuje svou cenu jinak. Zatímco u některých se setkáte s jednotkovou cenou za kus stejnou pro všechno zboží zde prodávané, jinde se určuje cena podle hmotnosti oblečení či má každá kategorie zboží své vlastní cenové označení. S jednotkovou cenou za kus se vám asi žádný problém nestane, ale v případě hmotností určenou cenu si uvědomte, že zatímco za obyčejné triko dáte pár korun, taková zimní bunda nebo boty se mohou pořádně prodražit. Cenu kategorie zboží zjistěte z cenovek nebo se případně zeptejte prodavače, který snad ochotně poradí.
Nenechte se zmást výprodeji
Výprodeje jsou oblíbené mezi zákazníky a prodejci zvýšeným prodejem mohou uvolnit sklady a získat více prostoru pro další zboží. Všechno, co je ale psáno na velké ceduli lákající dovnitř obchodu, nemusí být tak úplně pravdou. Vyplatí se číst i mezi řádky (nebo v tomto případě spíše menší písmo ve spodní části) a možná poté zjistíte, že se sleva vztahuje jen na určité skupiny zboží nebo ji lze uplatnit až při překročení určité ceny celkového nákupu.
Kontrolujte každý kousek
Nezapomínejte ani na to, že v obchodech s použitým zbožím byla převážná většina oblečení používána dříve jinými nositeli, a proto se na něm může vyskytovat nějaké poškození. Ať už je to zatrhlá nitka, malá dírka nebo rozbitý zip, vždy se vyplatí zjistit to dříve, než si kousek donesete domů. Cena opravy by totiž mohla klidně překročit jeho příznivou cenu a pokud o kousek až tak nestojíte, možná se vám do ní ani investovat nechce a osud kousku je tím zpečetěn. A místo popelnice nebo dna vaší skříně by třeba mohl posloužit ještě někomu jinému, takže by byla škoda jej nevyužít.